REKLAMY A VZKAZY SEM !!!

Už toho mám dost ! Reklamy a vzkazy jsou všude jen ne tam kde mají být ! Takže to laskavě pište

SEM  nebo vás proměním v hranolky a sním !


Moc vás prosím o hlas v NČPHP, v anketě pro čin č. 3 ----> CLICK

díky moc, a oplatím vám to x)

Březen 2010

Vánoce ve světě čar a kouzel

29. března 2010 v 21:32 | já - pro téma týdne |  ○ Články na téma týdne
Vánoce jsou jeden z nejoblíbenějších a nejrozšířenejších svátků po celém světě a jinak to neni ani ve světě čar a kouzel. Kouzelníci a čarodějky slaví Vánoce velmi podobně jako mudlové, [lidé, kteří neumějí kouzlit] i když s několika malými změnami.
Začnu s tím, jak vypadají vánoce v Bradavicích. Příprava začíná už několik týdnů předem. Všude po škole se rozmísťují vánoční stromky, třpitivé vánoční ozdoby a umělý sníh. Volno začína 23. prosince a trvá až do 3. ledna, ale tak to býva i ve většině mudlovských škol. Většina studentů však na vánoční prázdniny jezdí domů. Ti co tam ale zůstanou se vůbec nemají špatně. Mudlové i kouzelníci v českých zemích si rozdávájí dárky na Štědrý den, ale Bradavice jsou v Anglii, tímpádem se tam rozdělují dárky až ráno na První svátek vánoční. Večeře na Štědrý den ale patří k nejlepším a nejbohatějším za celý školní rok (jak už asi víte, jídlo v Bradavicích připravují domácí skřítci) a celá Velká síň je vyzdobena dvanácti obrovskými vánočními stromky. Když se studenti, slavící Vánoce v Bradavicích druhého dne ráno probudí, dárky na ně čekají ve společenské místnosti jejich koleje - v káždé z ich je také jeden vánoční stromek. U Vánočního oběda, který je snad ještě lepší než předchozí večeře nechybí ani kouzelné "prskavky". Vůbec nejde o  to, co si pod názvem prskavky představí mudlové, ale o kourelnické předměty, něco jako bylíčky, které když roztrhnete, tak z nich z hlasitou ránou vypadne nějaké překvapení. Nejčastější bývají různé klobouky, figurky na kouzelnické šachy nebo na tchoříčky a mraky bílích mišek, které ale většinou utečou. Vánoční odpoledne tráví studenti Bradavic koulováním, hraním kouzelnických šach, tchoříčků, řachavého petra, předváděním svých nových dárků a pojídáním výborného vánočního cukroví. Moje první Vánoce v Bradavicích jsem zažila ve druhém ročníku a musím říct že to bylo opravdu skvělé. Ale stejně ty nejlepší Vánoce v Bradavicích byly až když mi bylo čtrnáct - to se tam totiž konal Turnaj tří kouzelníků, tímpádem i Vánoční ples, na který sem šla z bulharským chytačem famfrpálového družstva a šampionem Kruvalské školy čar a kouzel Viktorem Krumem. Všechna výzdoba hradu byla ještě mnohem bohatší a krásnější než kdykoli dřív. školní pozemky zdobili ledové sochy a jídlo bylo snad ještě chutnější než obvikle - dokonce se podával i máslový ležák. Vánoční ples byl opravdu jeden z mích nejúžasnějších zážitků a kdybych mohla, určitě bych si to zopakovala.
Vánoce v kouzelnických rodinách probíhají vlastně velmi podobně. Také nechybí prskavky a používají se i další kouzelnické efekty jako např. "Rakety doktora Raubíře - hoří za každého počasí" atp... Co dodat...snad jen, že Vánoce má rád snad každý a nezáleží na tom jestli je to mudla nebo kouzelník =)
já a krum
vánoce

Bradavice - škola čar a kouzel

22. března 2010 v 19:16 | já |  ○ Bradavice a Prasinky
Samozřejmě bych sem mohla obsat celou knihu "Dějiny Bradavické školy" ale to by se stejně nikomu nechtělo číst. Proto napíšu jen pár nejdůležitějších věcí. Školu čar a kouzel v Bradavicích zaloožili víc než před tisíci lety čtyři největší kouzelníci a čarodějky té doby- Gotric Nebelvír, Roweena z Havraspáru, Helga z Mrzimoru a Salazar Zmijozel.
Každá s kolejí má i svého ducha - nebelvír má Skorobezhlavého Nicka, havraspár Šedou Dámu, mrzimor Tlustého Mnicha a zmijozel Krvavého Barona.
To, co si Ron a Harry nikdy nemohli zapomatovat je, že do Bradavic se nikdo nemůže přemísťovat pomocí kouzel.
Také je zde sedum tajných chodeb které vedou do Prasinek. Problém je v tom, že o čtyřech z nich ví školník Filch, jedna je zasipaná a druhá je pod vrbou mlátičkou, takže je použitelná jen jedna, a to chodba za sochou jednooké čarodějněce. Když na ní poklepete hůlkou a řeknete disendium, otevře se a půjdete chodbou až do sklepa Medového ráje [to je cukrárna v Prasinkách]. Do chodby pod vrbou mlátičkou se ale taky můžete dostat, a to když vezmete dlouhou hůl a zmáčknete jeden suk na kmeni. Neřeknu vám který protože to přesně nevím.
Jak už dobře víte, v Bradavicích jsou čtyři koleje - Nebelvír, Havraspár, Mrzimor a Zmijozel. Hned jak přijedete do Bradavic vás mluvící Moudrý klobouk zařadí do jedné z nich. Každá s těchto kolejí má i svou společenskou místnost. Společenské místnosti nebelvíru a havraspáru jsou ve věžích, zmijozelská je ve sklepení, v mrzimorské jsem sice někdy nebyla, ale slyšela jsem, že se nachází někde ve druhém patře. V každé společenské místnosti jsou také ložnice pro chlapce a dívky jednotlivých ročníků a samozřejmě i koupelny. Nejsou ale tak dobré jako koupelny pro prefekty. Ty jsou na hradě jen čtyři - každá pro prefekty jedné koleje.
Na snídani, oběd a večeři chodí žáci a učitelé do Velké síně. Jídlo v kuchni připravují domácí skřítci. Pro každý předmět je učbna, ktéra je speciálně vybavená ke svému účelu.
Také se na hradě nachází tzv. komnata nejvyšší potřeby ve které je všechno, co zrovna potřebujete. Když jsem byla v pátém ročníku, mívali jsme v ní zchůzky Brumbálovy armády - to je kroužek o brany proti černé magii. Tuto komnatu najdete v sedmém patře naproti gobelínu na němž Barnabáž Blouznivý učí trolly balet. Dveře jsou sice neviditelné, ale když třikrát projdete okolo zdi a budete se soustředit na to co hledáte, dveře se objeví.
Nesmím zapomenout ani na Tajemnou komnatu, ve které kdysi žil bazilišek - obrovský had kterého Harry zabil když byl ve druhém ročníku. Komnatu vybudoval Slazar Zmijozel těsně před tím než ze školy odešel a zapečetil ji až do doby kdy se do školy vrátí právoplatný dědic, protože jen ten může komnatu otevřít. To ale není tak docela pravda, protože do tajemné komnaty se může dostat kdokoliv, kdo ovládá hadí jazyk, jako je třeba Harry. Takových lidí je ale velice málo. Vchod do komnaty se nachází v dívčí umívarně, která je mimo provoz protože v ní straší duch Ufňukané Uršuli - dívky kterou zabil bazilišek.
Měli by jste si tady dát pozor na školní strašidlo Protivu, který s oblibou rozhazuje po škole, bomby hnojůvky, hryzavá házedla, inkoustové kuličky a peruánský zatmívací prášek. Poslechne jedině Krvavého Barona - ducha zmijozelské koleje.
Na školních pozemcích je taky famfrpálové hřiště s velkou tribunou, černé jezero a zapovězený les. Do zepovězeného lesa je vstup všem studentům přísně zakázán. To hlavně proto, že v něm žije spoustu nebezpečných kouzelných tvorů jako třeba vlkodlaci, hrabáci, kůrolezové, třaskaví skvorejši, testrálové a kentauři, ale také nádherní jednorožci. Hned vedle zapovězeného lesa bydlí Hagrid. V černém jezeře žije obří sépie, jezerní lidé, ďasovci, a spoustu dalších kouzelných tvorů. Jsem moc ráda že jsem mohla chodit do takové školy, jako jsou Bradavice!

Karel Gott ve světě čar a kouzel

15. března 2010 v 21:24 | já - pro téma týdne |  ○ Články na téma týdne

Lidé téměř po celem světě ví kdo je Karel Gott ale zanjí ho i kouzelníci a čorodějky. Abych řekla pravdu, tak někteří dokonce ano. Prostřednictvím čarodějek a kouzelníků pocházejících z mudlovských, rodin jako jsem já, se do světa čar a kouzel dostávají informace o populárních hercích, herečkách, zpěvácích a zpěvačkách. Karla Gotta znají především kouzelníci a čorodějky z České republiky. Není unich ovšem tak populární jako kouzelnické hudební skupiny jako byly například Sudičky - rocková kapelá která už bohužel neexistuje. Místo Karla Gotta zaujímá v kouzelnickém světě Gabriella Ellisabeth Delacure, která je mimochodem sestra manželky(Fleur Isabella Delacure Weasleyová) bratra(William Arthur Weasley) mého manžela(Ron Billius Weasley). Gabriella je známa po celém světě čar a kouzel a není jediný kouzelník ani čarodějka která by neznala její písničky. I přesto jsou ale čarodějky a kouzelníci, kteří si Karla Gotta oblíbili natolik, že od nej znají úplně všechny písničky a koupili si kvůli němu dokonce i radio! Stejně tak jako Karel Gott jsou v kouzelnickém světě známá některá fotbalová a hokejová mužstva. Mladí studenti kouzelnických předmětů pocházející z mudlovských rodin si ve svých školních ložnicích vylepují plakáty s hráči fotbalu a hokeje. Mezi čarodějkami s kouzelnických rodin převládají plakáty a odznaky dívčího famfrpálového drušstva Flying Girls, u čarodějů famfrpálisté mužstva Silver bows.

Přesto ale zůstává skutečností, že Karel Gott je natolik známí zpěvák, že ho zná 60% kouzelníku a čarodějek, a to už je co říct

gottgabriellaPeníze ve světě čar a kouzel

12. března 2010 v 21:06 | já |  ○ Články na téma týdne
Libry, dolary, eura, koruny,...na světě je spoustu druhů peněz. Ale galeony, srpce a svrčky už tak známé nejsou, protože tyto peníze se používají v kouzelnickém světě.Galeony jsou velké zlaté mince. Jeden galeon má stejnou hudnotu jako sedmnáct menších, stříbrných mincích zvaných srpce. A dvacet devět malých bronzových svrčků má stejnou hodnotu jako jeden srpec. Moje SB, Miss.AnnY také doplnila, že 1 galeon = cca. 150Kč
                                                                         1 srpec = cca. 10Kč
                                                                         1 svrček = cca. 50hal.
Peníze jsou ukryté v trezorech Gringotovy banky. Tuto kouzelnickou banku vlastní skřetové. Do banky se vchází bronzovými dveřmi. Následují stříbrné na nichž je vytesáno :
Vstup, cizinče, leč pomatuj:
poklad, jenž nikdy nebyl tvůj,
hledáš-li v našich sklepeních
životem odpykáš svůj hřích.
Koho by zlákal cizí skvost,
zaplatí za svou hrabivost.
Zloději, viz ty pevné zdi:
najdeš tam víc než poklady.

Když mi bylo sedmnáct, dokonce jsme se do Grinkotovy banky s Harrym a Ronem vloupaly. Normálně by jsme to sice nedokázali, ale pomáhal nám skřet jménem Griphook. Nechtěli jsme krást peníze ani nějaké poklady. Museli jsme se ke Grongotovým vloupat z úplně jiného důvodu. Domnívali jsme se, že v trezoru Bellatrix Lestrangeové je ukrytý další z viteálů lorda Voldemorta. Bellatrixin trezor byl ale jeden z nejbezpečněji zajištěných v celé bance, hlídal ho dokonce i drak! Navíc čehokoliv jste se v trezoru dotkly, to se asi stokrát rozmnožilo a bylo to neuvěřitelně horké. Pomatuju si že jsme měli popálené celé ruce. Ale přece se nám podařilo viteál v podobě pohárku Helgy s Mrzimoru ukradnout. Problém byl v tom, že viteáli se dali zničit pouze několika způsoby a jedním z nich byl taky Nebelvírův meč. Ten jsme ale museli slíbit Griphookovi, jinak by nám totiž nepomohl s vloupáním. Nakonec se nám ale viteál podařilo zničit.

Nejvíc kouzelnických obchodů je na Příčné ulici nebo tipické kouzelnické vesnici Prasinky. Galeony, srpce a svrčky mohou čarodějky a kouzelníci utrácet v obchodech jako Velkoprodejna Mžourov / Sovy všeho druhu, Madame Malkinnová / hábity pro každou příležitost, U džina v láhvi, Taškářovy žertovné předměty a Kratochvílné kouzelnické kejkle (obchod z žertovnými předměty, který založili dvojčata Fred a George Weasleyovi)
Nejznámější kouzelnické hospody jsou U tří košťat, U prasečí hlavy, a Děravý kotel.