REKLAMY A VZKAZY SEM !!!

Už toho mám dost ! Reklamy a vzkazy jsou všude jen ne tam kde mají být ! Takže to laskavě pište

SEM  nebo vás proměním v hranolky a sním !


Moc vás prosím o hlas v NČPHP, v anketě pro čin č. 3 ----> CLICK

díky moc, a oplatím vám to x)

Vánoce ve světě čar a kouzel

29. března 2010 v 21:32 | já - pro téma týdne |  ○ Články na téma týdne
Vánoce jsou jeden z nejoblíbenějších a nejrozšířenejších svátků po celém světě a jinak to neni ani ve světě čar a kouzel. Kouzelníci a čarodějky slaví Vánoce velmi podobně jako mudlové, [lidé, kteří neumějí kouzlit] i když s několika malými změnami.
Začnu s tím, jak vypadají vánoce v Bradavicích. Příprava začíná už několik týdnů předem. Všude po škole se rozmísťují vánoční stromky, třpitivé vánoční ozdoby a umělý sníh. Volno začína 23. prosince a trvá až do 3. ledna, ale tak to býva i ve většině mudlovských škol. Většina studentů však na vánoční prázdniny jezdí domů. Ti co tam ale zůstanou se vůbec nemají špatně. Mudlové i kouzelníci v českých zemích si rozdávájí dárky na Štědrý den, ale Bradavice jsou v Anglii, tímpádem se tam rozdělují dárky až ráno na První svátek vánoční. Večeře na Štědrý den ale patří k nejlepším a nejbohatějším za celý školní rok (jak už asi víte, jídlo v Bradavicích připravují domácí skřítci) a celá Velká síň je vyzdobena dvanácti obrovskými vánočními stromky. Když se studenti, slavící Vánoce v Bradavicích druhého dne ráno probudí, dárky na ně čekají ve společenské místnosti jejich koleje - v káždé z ich je také jeden vánoční stromek. U Vánočního oběda, který je snad ještě lepší než předchozí večeře nechybí ani kouzelné "prskavky". Vůbec nejde o  to, co si pod názvem prskavky představí mudlové, ale o kourelnické předměty, něco jako bylíčky, které když roztrhnete, tak z nich z hlasitou ránou vypadne nějaké překvapení. Nejčastější bývají různé klobouky, figurky na kouzelnické šachy nebo na tchoříčky a mraky bílích mišek, které ale většinou utečou. Vánoční odpoledne tráví studenti Bradavic koulováním, hraním kouzelnických šach, tchoříčků, řachavého petra, předváděním svých nových dárků a pojídáním výborného vánočního cukroví. Moje první Vánoce v Bradavicích jsem zažila ve druhém ročníku a musím říct že to bylo opravdu skvělé. Ale stejně ty nejlepší Vánoce v Bradavicích byly až když mi bylo čtrnáct - to se tam totiž konal Turnaj tří kouzelníků, tímpádem i Vánoční ples, na který sem šla z bulharským chytačem famfrpálového družstva a šampionem Kruvalské školy čar a kouzel Viktorem Krumem. Všechna výzdoba hradu byla ještě mnohem bohatší a krásnější než kdykoli dřív. školní pozemky zdobili ledové sochy a jídlo bylo snad ještě chutnější než obvikle - dokonce se podával i máslový ležák. Vánoční ples byl opravdu jeden z mích nejúžasnějších zážitků a kdybych mohla, určitě bych si to zopakovala.
Vánoce v kouzelnických rodinách probíhají vlastně velmi podobně. Také nechybí prskavky a používají se i další kouzelnické efekty jako např. "Rakety doktora Raubíře - hoří za každého počasí" atp... Co dodat...snad jen, že Vánoce má rád snad každý a nezáleží na tom jestli je to mudla nebo kouzelník =)
já a krum
vánoce
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kapitánka Nemo Kapitánka Nemo | E-mail | Web | 29. března 2010 v 21:43 | Reagovat

Zjimavý... s dessem bych ti sice ráda poradila, ale dělala nám ho sestřenka druhé adminky - Hanči. Na dess si zeptej jí odkaz na její blog v menu, pokud chceš její ICQ, napiš...

2 aja7371 aja7371 | Web | 29. března 2010 v 22:33 | Reagovat

Máš moc hezký blog :-)  :-)  :-)  :-)

3 já | E-mail | Web | 31. března 2010 v 18:20 | Reagovat

jo a mohly by jste mi někdo poradit jméno pro štěnátko ?? jako pro fenku :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama