REKLAMY A VZKAZY SEM !!!

Už toho mám dost ! Reklamy a vzkazy jsou všude jen ne tam kde mají být ! Takže to laskavě pište

SEM  nebo vás proměním v hranolky a sním !


Moc vás prosím o hlas v NČPHP, v anketě pro čin č. 3 ----> CLICK

díky moc, a oplatím vám to x)

Kapitola 4 - To nemůže být pravda, celý článek

15. května 2010 v 21:53 | já |  ○ Harry Potter's children
"Tak v tom s tebou souhlasím." řekla Lilly, potom jako by si uvědomila, že se k Alexovi chová mile. Zamračila se na něho a řekla : "Dobře, už si nám to řekl a teď padej, chceme se převléknout !"
"Už du." řekl Alex a nezdálo se že by mu nějak vadil nepřátelský tón, jakým s ním Lilly mluvila.
"Proč si na něj taková ?" zeptala se Deisi jakmile byl Alex pryč.
"Je strašně vlezlý !" rosčilovala se Lilly. "Se nám sem nastěhuje, a dělá jako kdyby to byl náš nejlepší kamarád ! Tohle já přímo nesnáším, ani se nám nepředstavil dokud si mu to neřekla a nejradši by taby byl snad celou cestu !"
"Mě přišel docela v pohodě..." řekla Deisi. "Dopovíš mi to o těch kolejích ?"
"No jo...a kde sem to skončila ??"
"U nelebíru....nebo tak nějak." odpověděla Deisi a Lilly se rozesmála.
"Ale né, to je nebelvír. No, je to kolej, do které chodí celá moje rodina už spoustu let, což znamená že já tam nejspíš budu taky. Říká se, že žáci nebelvíru jsou hodně odvážní.  Pak je tam ještě havraspár a tam jsou prý všichni hrozně chytří. Potom mrzimor - někde jsem slyšela, že žáci mrzimoru mají 'mravní sílu' ale nějak nechápu co to je. No a zmijozel - to není třeba komentovat, viděla jsi přece Malfoye a takových je tam víc. Ale jinak o bradavicích nic nevím. Nevím jak nás budou zařazovat, ani nevím jak to tam vypadá, nevím co se tam dělá, neznám žádné předměty. Ach jo, kluci mi nikdy nic neřeknou."
"Ty tam máš nějaké starší kamarády ?" zeptala se Deisi zvědavě.
"Ne, to ne, já myslela své bratry." řekla Lilly.
"Jé ty máš bratry ?" zeptala se s,utně Deisi. "Já nemám ani bratra, ani sestru."
"Jo mám. Dva a sou hrozně otravní. Jeden lepší než druhý, vážně. Byla by jsi s nimi týden a hned by tě to přešlo....i když někdy je s nimi docela legrace. Vážně by jsme se už měly převléknout."
Lilly měla hábit hned nahoře v kufru, protože se začala balit tři dny předem, měla všechno promyšlené. Zato Deisi naházela věci do kufru na poslední chvíli a teď se v něm přehrabovala, aby hábit našla. Za pět minut už byly obě oblečeny v novém školním hábitu. Deisi vytáhla ze svého kufru ještě zrcátko a začala se v něm kriticky prohlížet. Bradavická uniforma se skládala s bíle košile, tmavě šedého svetru s velkým výstřihem a skládané černé sukýnky. Přes to všechno byl přehozený černý rozevlátý plášť až na zem.
"V životě jsem na sobě sukni neměla." stěžovala si Deisi. "Kdyby mě teď viděl Luky, dostal by záchvat smíchu."
"Na to si asi budeš muset zvyknout." řekla Lilly. " Kromě víkendů v tom budeš chodit pořát.
Lilly se podívala s okna. Pršelo teď ještě víc než před tím.
"Kolik je hodin ?" zeptala se Lilly. "Už mám celkem hlad."
"Už budou dvě." řekla Deisi a u toho se dívala na něco malého a divného co vytáhla s kufru.
"Co to je ? "
"Mobil. Vy neznáte mobilní telefony ?"
"Ne, k čemu to je ?" zajímala se Lilly
Deisi se rozesmála. Lilly ji pozorovala a nechápala co je tu k smíchu. Konečně se Deisi uklidnila tak aby mohla mluvit a začala vysvětlovat : "No, každý mobil má své telefoní číslo - já mám třeba 774896317, a mám uložené čísla svých kamarádů, svých rodičů a tak. Když vytočím jejich číslo, tak pak s nimi můžu i mluvit. Nebo se taky dají posílat správy. N mobilu můžeš ale hrát i hry, ukazuje čas, můžeš si nastavit budík, používat kalkulačku..."
"A to všechno mudlové vymysleli bez kouzel ?" zeptala se Lilly nechápavěů.
"Asi jo, nebo jim možná pomohli nějací kouzelníci, o  tom jsem nikdy nepřemýšlela." řekla Deisi.
Vtom se dveře jejich kupé znovu otevřely a stála za nimi nějaká žena s vozíkem a zeptala se : "Dáte si něco k jídlu ?"
Lilly, která už měla hrozný hlad vyšla za ní na chodbu a Deisi ji následovala.
"Jo, takže já si vezmu....jedny dýňové paštičky, tři kotlové koláčky, pět čokoládových žabek a maxovy maxižvýkačky."
"Ano, takže to budou tři srpce a osum svrčků." řekla žena a podala jí vybrané jídlo.
Lilly ustoupila o kousek dál a čekala na Deisi. Ta se ale na ní otočila a pohledemjí naznačila, že vůbec neví co to ve vozíku je. "Vezmi si od všeho jednen kousek." poradila jí Lilly a odešla spátky do kupé. Zachvíli se Deisi vrátila a vysypala hromadu nakoupeného jídla na volnou sedačku. Lilly se okamžitě pustila do kotlových koláčků a Deisi si zatím všechno jen zaujatě prohlížela. Nakonec ochutnala jednu dýňovou paštičku.
"Hmmm, tak ta je vážně dobrá ! škoda že už další nemám..."
"Takhle toho aspoň ochutnáš víc. Třeba kotlové koláčky jsou taky moc dobré, ale dávej si pozor na Bertíkovy fazolky 1000x jinak. Ty co májí divnou barvu radši vůbec nejes ! Mají šílené příchutě, já třeba nesnáším játrové ! Jo a ty úplně bílé jsou kokosové, ty jsou nejlepší. Když už mluvíme o tom kokosu, kdyby ti někdo podezřelí jen tak nabízel kokosku, jen tak si ji neber ! Mohla by to být krvácivá kokoska, potom by ti tekla krev s nosu. A jedlý pergamen je taky moc dobrý ! Chutná jako karamel." poučovala ji Lilly.
Zachvíli už byly obě přecpané a v jejich kupé se vznášelo několik zvonkově modrých bublin z maxových maxižvýkaček, které se nedaly prasknout. Holky se bavili o všem možném a brzy došla řeč opět na telefony. To vlastně ani nepotřebuješ sovy ! Můžeš přece rodičům zavolat. " říkala zrovna Lilly, když do kupé vstoupila nějaká starší dívka s lesklým modrým odznakem na školním hábitu. Měla světle hnědé vlasy dlouhé asi po ramena a modrozelené oči.
"Jestli mluvíte o mobilním telefonu, tak ty v Bradavicích nefungují. " upozornila je dívka.
"Ty jsi prefektka že jo ?" zeptala se Lilly.
"Ano, jsem prefektka havraspárské koleje a jmenuju se Dominika Woodsová."
"A potřebuješ něco ?" zajímala se Lilly
"Ne, já jen obcházím kupé a kontroluju jestli je všechno v pořádku." řekla Dominika a odešla.
"V Bradavicích jsou i prefekti ? divila se Deisi.
Takhle to pokračovalo celé odpoledne. Deisi se vyptávala, Lilly jí odpovídala, pak se zase ptala Lilly....
"Připravte se prosím, za deset minut budeme v Bradavicích." rozrzněl se vlakem nějaký hlas.
"Já tomu nemůžu uvěřit !!!" zaječela Lilly, rozběhla se k zrcadlu a začala se upravovat. Vtom se ve dveřích znovu objevila prefektka Dominika. 
"Kufry si nechte ve vlaku, do školy budou dopraveny zvlášť."
" A Andy tu mám nechat taky ?" zeptala se Lilly a ukázala na svého malého králíčka.
" Ne, tu si vezmi s sebou." odpověděla jí Dominika a byla pryč.
"Jestli chceš, tak já ti ji vezmu, je moc hezká." nabídla se Deisi a prohlížela si Andy, která spala v přepravce.
"Ne, to je v pohodě, vezmu si ji sama." řekla Lilly a pustila Deisi k zrcadlu. Asi po dvou minutách vlak zastavil a hromada studentů se tlačila chodbou ven. Lilly a Deisi vystoupily až byly všichni venku. Lilly se rozhlédla kolem sebe a uvědomila si, že ji všichni pozorují ! Sem tam se dokonce i ozývaly otázky "Podívej, není to Lilly Potterová ?!" a odpovědi "Ano, ano vážně ! To je určitě ona !"
"Odkud tě proboha znají ?" divila se Deisi.
Lilly se nad tím zamyslela. Nepřipadalo jí nijak divné že jí Alex znal - na to byl zvědavý a otravný dost, ale co ti všichni ostatní ?
"Prváci ! Poďte sem všeci ! Tady, tady - prváci !"
"Jé to je Hagrid." vykřikla Lilly a rozběhla se k němu, Deisi ji následovala.
"Ahoj Lilly, jseš v pořádku ?" zeptal se Hagrid a usmál se na ni přes své husté ježaté vousy.
"Líp už to nejde." usmála se Lilly.
"Máš novou kamarádku ?" zeptal se Hagrid a podíval se na Deisi.
"Jo, to je Deisi Winterová - Deisi, to je Hagrid. " představila je Lilly ( Hagrid při představování Deisi málem rozmáčkl ruku )
"Ste tady všeci prváci ?" zařval Hagrid "Dobře, tak dem."
Najednou se hrozně rozpršelo, létaly blesky a během několika vteřin byli všichni úplně mokří." Přesto ale šli pořád za Hagridem.
"Tak, todle to sou Bradavice !" řekl důležitě Hagrid když došli k jezeru a ukázal na hrad stojící na vysokém skalnatém kopci. I přesto, že byl v bouři sotva viditelný, ze všech tran se ozvalo hlasité " Óóóóó !"
"Tak, teďka si všeci maximálně po třech vlezte do těch člunů" vysvětlil Hagrid a sám si do jednoho sedl. Lilly a Deisi se zrovna chystali nasednout do jednoho z člunů - chtěli si ho nechat sami pro sebe když se za nimi ozval známý hlas : "Já pojedu svámi jo ?"
"Ne, Alexi, to teda rozhodně ne !" naštvala se Lilly.
"Ach jo, se mnou se tu nikdo nebaví... " řekl smutně Alex a otočil se k odchodu."
"Né Alexi, pojď si sednout k nám !" zavolala na něho Deisi. Lilly se už chystala něco namítnout ale Deisi se na ni zamračila.
"No dobře, ať teda jede s námi, ale ať se mě na nic nevyptává !"
Čluny je sami vezli po jezeru a mezitím pršelo stále víc a víc. Všem už teď byla zima a přáli si být konečně v teple. Dorazili ke břehu, vystoupili ze člunů a šplhali za Haridem po kamenech. Byla to opravdu náročná cesta. A konečně tam byli ! Lilly konečně uviděla Bradavický hrad. Byl ještě větší a měl daleko víc věží než si představovala. Ještě vystoupali po kamených schodech a pak zastavili u velké brány s dubového dřeva.
"Ste tady všeci ? " zeptal se ještě naposled Hagrid a pak zabouchal na hradní bránu. Deisi a Lilly stáli hned za ním. Hlavní brána se otevřela a za ní stála nějaká sotva dospělá dívka s kaštanově hnědými vlasy, staženými do culíků.
"Ahoj Deisi ! Dlouho jsme se neviděly."
"Ahoj Nicky ! No to jo teda, naposledy ráno co ?"
"A jo vlastně..." vzpoměla si Nicky, McGonagallova asistentka. "A ty jsi určitě Lilly Potterová ! Tvoje bratry znám velmi dobře, hlavně James mě pořát otravuje."
"Hm, to on otravuje každého..." řekla Lilly
"No jo....tak nebudeme tady tak stát, pojďte za mnou." zakřičela Nicky na všechny studenty, aby ji přes bouřku venku slyšely. Vešla dovnitř a ostatní šli rychle za ní - byli rádi že jsou někdy v suchu.
"Tak, tady jsme ve Vstupní síni." poučila je Nicky.
Všichni se rozhlédly kolem sebe. Všude bylo spoustu schodišť, které vedly do horních pater a strop byl tak vysoko, že na něj ani nedohlédly.
"No vy teda vypadáte...." řekla Nicky a skoumavě si je prohlížela. "No ni, takhle na zařazování nemůžete....budete se muset převléknout."
"Převléknout ?!? A nejsi tak náhodou čarodějka ?!?" To přišel ředitel McGonagall. "Od čeho jsou asi tak sušící kouzla ? Někdy se divím, proč jsem si vybral tak potrefenou asistentku..."
"Noooo, jo...jo, hned to bude, můžete jít pane řediteli."
McGonagall odešel a ve Vstupní síni bylo úplné ticho.
"No, aby jste rozuměli, já totiž...no prostě jsem ještě nikdy studenty na slavnost neuváděla." vysvětlovala Nicky."Jen kdybych si tak vspoměla, jak se dělá sušící kouzlo.... jo, jo už to mám...takže teď sem za mnou po jednom příjdete, a já vás usuším. Na vlasy to ale bouhužel nefunguje."
Nicky potichu prováděla nejaká zaklínadla a postupně sušila hábity všem studentům.
"Už tu nepotřebuje nikdo usušit ?" zeptala se Nicky. Nikdo jí neodpověděl.
"Tak dobře, budete muset jít s mokrými vlasy...seřaďte se do dovojic tady za mnou." otvřela obrovské dveře na pravé straně a vešla dovnitř, všichni studenti šli za ní. Ocitli se v obrovské a velmi zvláštní místnosti. Osvětlovaly ji tisíce svící které se vznášeli ve vzduchu. V síni bylo celkem pět stolů. Čtyři z nich byli umíetěny svysle proti dveřím a sedělo u nich spoustu dětí. A u protější zdi seděli u dlouhého stolu profesoři. Ředitel McGonagall seděl uprostřed, na měkce vypadající židly, o něco vyšší než měli ostatní. Jedno místo vedle něj bylo volné a Lilly si domyslela že asi patří Nicky. Se zbývající ch učitelů Lilly znala jen Hagrida, Nevilla Longbotoma, přítele jejích rodičů, které učil bylinkářství....a (Lilly tomu ani nemohla uvěřit ) na konci řady seděl Teddy Lupin ! Lilly si vspoměla na to co slyšela s rozhovoru svých rodičů "A myslíš, že přijede i Vicky když tam bude Teddy ?"
Tedy tady opravdu byl, ale proč ? Narozdíl od ostatních si Lilly se zařazování nedělala těžkou hlavu a jak tak přemýšlela co tu dělá Teddy, ani si nevšimla že Nicky před učitelský stůl postavila třínohou stoličku a na ni velice starý a podivný klobouk. Teď bylo v síni dokonalé ticho, toho už si všimla dokonce i Lilly. Nezařazení studenti stáli zády k ostatním a vyděli pouze profesory. Všichni v síni teď sledovali Nicky, která stála u stoličky, jako by nevěděla co má dělat. McGonagall se na ni významě podíval a jako by se jí rozsvítilo.
"Jo, takže až řeknu....až vás zavolám....vlastně ne...hmmmm... jo, až přečtu vaše jméno, tak sem příjdete k té stoličce a sednete si...jako na tu stoličku a já vám dám na hlavu klobouk -"
"Moudrý klobouk." dodal McGonagall.
"Jo, jasně, Moudrý klobouk, a tan  vás zařadí do kolejí." odstoupila o kousek dál a podívala se na klobouk. "Jo, ještě jsem zapoměla - tento rok sem nastoupí jediná dcera Harryho Pottera a na její počest teď uslyšíte od Moudrého klobouku stejnou píseň jako v roce, kdy sem nastoupil sám Harry Potter."
Lilly a Deisi se na sebe nechápavě podívali a vtom klobouk začal zpívat :
Zdá se vám, že jsem ošklivý,
myslete si co chcete.
Chytřejší klobouk než jsem já
na světě nenajdete.
Nechte si svoje buřinky
i své klobouky s plsti,
jsem Moudrý klobouk z Bradavic,
jenž vám nic neodpustí.
Každému vidím do duše,
vím z jakého je těsta.
Nasaď si mě a řeknu ti,
kam povede tvá cesta.
Možná tě čeká nebelvír,
kde chrabré mají srdce.
Odvaha, klid a rytířskost,
jdou u nich ruku v ruce.
Nebo tě čeká mrzimor,
máš jejich mravní sílu.
Jsou čestní a vždy ochotní,
přiložit ruku k dílu.
Či moudrý, starý havraspár,
pokud máš bystrou hlavu.
Tam důvtipní a chápaví
vždy najdou čest a slávu.
Nebo to bude zmijozel,
kde nastane tvá chvíle.
Ti ničeho se neštítí,
by svého došli cíle.
Nasaď si mě a neboj se
(jen vlastní strach tě leká) !
Já, Moudrý klobouk z Bradavic,
ti řeknu co tě čeká.
Všichni ve Velké síni hlasitě tleskali . Když potlesk utichl, Nicky přečetla první jméno :
"Anweelová, Anabella !"
Dívka s kaštanově hnědými vlasy pomalu šla ke stoličce. Byla opravdu malá, ještě menší než Lilly.
Nicky položila Anabelle na hlavu Moudrý klobouk, který jí okamžitě spadl přes oči. Během několika málo vteřin klobouk vykřikl : "Havraspár !"
Anabella si radostně sundala klobouk a rozběhla se ke druhému stolu zprava od kterého se ozýval hlasitý potlesk. Anabella se posadila vedle prefektky Dominiky, která se na ni zářivě usmívala.
A tak to pokračovalo pořát dál. Marty Baller se dostal do mrzimoru, Kessi Bonesová, také do mrzimoru, Daniela Capriová do nebelvíru, dvojčata Jack a Lucy Cleenerovi do havraspáru a David Forman se stal prvním žákem zmijozelu. Potom už Lilly přestala zařazování vnímat, dokut nezaslechla povědomé jméno : "Morgan, Alex !"
V Alexově případě se klobouk rozhodoval poměrně dlouho, nakonec ale vykřikl "Havraspár !"
Další čtyři studenty poslal klobouk do nebelvíru, potom zmijozel, mrzimor, mrzimor, zase zmijozel a pak konečně "Potterová Lilly !"
Těch pár studentů, kteří mezi sebou něco řešili teď stichli a pozorovali Lilly.
Nebyla nijak nervózní, ale byla by radši, kdyby ji všichni tak nesledovali. Sedla si na stoličku a Nicky jí dala na hlavu klobouk, ten jí hned spadl přes oči, takže už nic neviděla. Moudrý klobouk k ní promluvil tichým hlasem : "Ano, to je velmi zajímavé. Jsi opravdu chytrá a chceš všem ukázat, že nejsi stejná jako oni...ale kam tě mám poslat ?"
'Všichni z mé rodiny jsou v nebelvíru.' pomyslela si Lilly.
"V nebelvíru ? A jsi si jistá že tam chceš jít ?" zeptalse tiše klobouk.
'Já nevím, asi ano.' řekla si Lilly opět pro sebe.
"Já si ale myslým, že je čas na změnu ! Havraspár !" a poslední slovo zakřičel na celou Velkou síň. Od nebelvírského stolu se ozvaly překvapené výkřiky "Cože ?!?" nebo "To nemůže být pravda !"
Lilly tomu taky nemohla uvěřit. Sice pořád říkala, že je jí jedno ve které koleji bude. Ale ani si neuvědomila, že vlastně počítá s tím, že bude v nebelvíru. Pomalu se zvedla ze stoličky, vrátila Moudrý klobouk Nicky a vyrazila k havraspárskému stolu. Všichni nadšeně tleskali a vykřikovali : "My máme Potterovou ! My vážně máme Lilly Potterovou ! To nemůže být pravda !"
Lilly si sedal mezi Alexe a prefektku Dominiku. Podívala se na své bratry - James na ní udělal jeden ze svých ksichtů typu "jsem lepší než ty" a to jí nijak nezvedlo náladu. Dokonce i Hagrid a Teddy se tvářili překvapeně.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hermiona-grangerrova hermiona-grangerrova | Web | 15. května 2010 v 22:37 | Reagovat

Vím, že jste myslel, že Lilly bude v nebelvíru, jenže já bych už nemohla vymýšlet nic nového - každý ví o nebelvíru úplně všechno a jestli si říkaté proč zrovna havraspár - do zmijozelu jsem jí vážně dát nechtěla a do mrzimoru se nehodí...ale uvidíte že zas tak špatný to nebude xD snad...

2 Miss.AnnY  tvoje Sbé :D  :-* Miss.AnnY tvoje Sbé :D :-* | Web | 16. května 2010 v 8:54 | Reagovat

To je dobře, že není v Nebelvíru...bylo by to takový okoukaný...Havraspár mám radši :) díky Lence samozřejmě :)

3 Denda-twoje Affs♥♥♥ Denda-twoje Affs♥♥♥ | Web | 16. května 2010 v 12:42 | Reagovat

jú tak to bude určitě zajímavý,když jsem to dočítala tak jsem na to čučela jak na zázrak xD tohle bych vážně nečekala a to je na tom tak skvělí :-)

4 *Ginny-Weasley* SB *Ginny-Weasley* SB | Web | 16. května 2010 v 13:41 | Reagovat

myslela jsem že bude v nebelvíru a ona je v havraspáru!vážně se těším na to pokračování! :-)

5 Caprien Caprien | Web | 20. května 2010 v 17:56 | Reagovat

skvělé! dneska jsem našla tvůj blog a tahle povídka mě uchvátila... ale k věci:
tak trošku mě mrzí že se nedostala do nebalvíru, byla ybch moc rádakdyby tam byla :D nebo aspoň dkyby tam byla ta její kámoška.... jsem zěvdavá an další kapitolku :-)

6 Denda-twoje Affs♥♥♥ Denda-twoje Affs♥♥♥ | Web | 20. května 2010 v 18:33 | Reagovat

ahoj,vymyslela jsem novou soutěž a to ,,Turnaj ? kouzelníků",budu moc ráda když se přihlásíš.
odkaz:
http://harrypotterfilm.blog.cz/1005/turnaj-kouzeliku-prihlaska

7 Wish Katie Wish Katie | Web | 11. prosince 2010 v 20:35 | Reagovat

Až sem jsem to četla jedním dechem, a tady jsem dech ztratila :D "Havraspár" - co toto? :D:D
prostěže: Wow ^^

8 MatthikVex MatthikVex | E-mail | Web | 19. srpna 2017 v 14:05 | Reagovat

3981 Препараты для быстрого повышения потенции у мужчин http://ru33.menshealthed.ru 4761

9 MatthikVex MatthikVex | E-mail | Web | 19. srpna 2017 v 16:03 | Reagovat

9446 Препараты для быстрого повышения потенции у мужчин http://ru33.menshealthed.ru 1041

10 MatthikVex MatthikVex | E-mail | Web | 21. srpna 2017 v 4:12 | Reagovat

9002 Препараты для быстрого повышения потенции у мужчин http://ru33.menshealthed.ru 6785

11 RonaldoAttef RonaldoAttef | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 13:45 | Reagovat

Hola, Me gusta mucho tu sitio, ?sigue haciendolo mejor!
http://geletitan.spaintitangeles.men

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama