REKLAMY A VZKAZY SEM !!!

Už toho mám dost ! Reklamy a vzkazy jsou všude jen ne tam kde mají být ! Takže to laskavě pište

SEM  nebo vás proměním v hranolky a sním !


Moc vás prosím o hlas v NČPHP, v anketě pro čin č. 3 ----> CLICK

díky moc, a oplatím vám to x)

○ Bradavice a Prasinky

Bradavice - škola čar a kouzel

22. března 2010 v 19:16 | já
Samozřejmě bych sem mohla obsat celou knihu "Dějiny Bradavické školy" ale to by se stejně nikomu nechtělo číst. Proto napíšu jen pár nejdůležitějších věcí. Školu čar a kouzel v Bradavicích zaloožili víc než před tisíci lety čtyři největší kouzelníci a čarodějky té doby- Gotric Nebelvír, Roweena z Havraspáru, Helga z Mrzimoru a Salazar Zmijozel.
Každá s kolejí má i svého ducha - nebelvír má Skorobezhlavého Nicka, havraspár Šedou Dámu, mrzimor Tlustého Mnicha a zmijozel Krvavého Barona.
To, co si Ron a Harry nikdy nemohli zapomatovat je, že do Bradavic se nikdo nemůže přemísťovat pomocí kouzel.
Také je zde sedum tajných chodeb které vedou do Prasinek. Problém je v tom, že o čtyřech z nich ví školník Filch, jedna je zasipaná a druhá je pod vrbou mlátičkou, takže je použitelná jen jedna, a to chodba za sochou jednooké čarodějněce. Když na ní poklepete hůlkou a řeknete disendium, otevře se a půjdete chodbou až do sklepa Medového ráje [to je cukrárna v Prasinkách]. Do chodby pod vrbou mlátičkou se ale taky můžete dostat, a to když vezmete dlouhou hůl a zmáčknete jeden suk na kmeni. Neřeknu vám který protože to přesně nevím.
Jak už dobře víte, v Bradavicích jsou čtyři koleje - Nebelvír, Havraspár, Mrzimor a Zmijozel. Hned jak přijedete do Bradavic vás mluvící Moudrý klobouk zařadí do jedné z nich. Každá s těchto kolejí má i svou společenskou místnost. Společenské místnosti nebelvíru a havraspáru jsou ve věžích, zmijozelská je ve sklepení, v mrzimorské jsem sice někdy nebyla, ale slyšela jsem, že se nachází někde ve druhém patře. V každé společenské místnosti jsou také ložnice pro chlapce a dívky jednotlivých ročníků a samozřejmě i koupelny. Nejsou ale tak dobré jako koupelny pro prefekty. Ty jsou na hradě jen čtyři - každá pro prefekty jedné koleje.
Na snídani, oběd a večeři chodí žáci a učitelé do Velké síně. Jídlo v kuchni připravují domácí skřítci. Pro každý předmět je učbna, ktéra je speciálně vybavená ke svému účelu.
Také se na hradě nachází tzv. komnata nejvyšší potřeby ve které je všechno, co zrovna potřebujete. Když jsem byla v pátém ročníku, mívali jsme v ní zchůzky Brumbálovy armády - to je kroužek o brany proti černé magii. Tuto komnatu najdete v sedmém patře naproti gobelínu na němž Barnabáž Blouznivý učí trolly balet. Dveře jsou sice neviditelné, ale když třikrát projdete okolo zdi a budete se soustředit na to co hledáte, dveře se objeví.
Nesmím zapomenout ani na Tajemnou komnatu, ve které kdysi žil bazilišek - obrovský had kterého Harry zabil když byl ve druhém ročníku. Komnatu vybudoval Slazar Zmijozel těsně před tím než ze školy odešel a zapečetil ji až do doby kdy se do školy vrátí právoplatný dědic, protože jen ten může komnatu otevřít. To ale není tak docela pravda, protože do tajemné komnaty se může dostat kdokoliv, kdo ovládá hadí jazyk, jako je třeba Harry. Takových lidí je ale velice málo. Vchod do komnaty se nachází v dívčí umívarně, která je mimo provoz protože v ní straší duch Ufňukané Uršuli - dívky kterou zabil bazilišek.
Měli by jste si tady dát pozor na školní strašidlo Protivu, který s oblibou rozhazuje po škole, bomby hnojůvky, hryzavá házedla, inkoustové kuličky a peruánský zatmívací prášek. Poslechne jedině Krvavého Barona - ducha zmijozelské koleje.
Na školních pozemcích je taky famfrpálové hřiště s velkou tribunou, černé jezero a zapovězený les. Do zepovězeného lesa je vstup všem studentům přísně zakázán. To hlavně proto, že v něm žije spoustu nebezpečných kouzelných tvorů jako třeba vlkodlaci, hrabáci, kůrolezové, třaskaví skvorejši, testrálové a kentauři, ale také nádherní jednorožci. Hned vedle zapovězeného lesa bydlí Hagrid. V černém jezeře žije obří sépie, jezerní lidé, ďasovci, a spoustu dalších kouzelných tvorů. Jsem moc ráda že jsem mohla chodit do takové školy, jako jsou Bradavice!
 
 

Reklama